DUYURULAR :
Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Projesi’nde Bir Adım Daha Atıldı

Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Projesi’nde Bir Adım Daha Atıldı


Sosyal yardım uygulamalarında insanı merkeze alan bir anlayışla hizmet veren Genel Müdürlüğümüzün sorumluluğunda yürütülen ve sosyal yardım alanında veri tabanlarının entegrasyonu, sosyal yardım bilgilerinin bütüncül bir şekilde yönetilmesi ve kaynakların daha etkin kullanılmasını hedefleyen "Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Projesi"nde bir adım daha atıldı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile işbirliği içerisinde yürütülen Proje"nin teknik detaylarını içeren sözleşme, 11.05.2010 tarihinde, Genel Müdürümüz Sayın Aziz Yıldırım ve TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Nükhet Yetiş tarafından Genel Müdürlüğümüz ana binasında imzalandı. 

Proje kapsamında daha önce projenin TÜBİTAK ile yürütülmesi için 5 Aralık 2008 tarihinde taraflarca ön protokol; 16.01.2009 tarihinde ise projenin TÜBİTAK ile işbirliği içerisinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nazım Ekren, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Hayati Yazıcı ve Devlet Bakanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Aydın tarafından yapılmasına ilişkin niyet protokolü imzalanmıştı. 

Genel Müdürlüğümüzün sorumluluğunda yürütülen ve Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Bilgi Toplumu Stratejisi kapsamında Yüksek Planlama Kurulunca kabul edilerek Resmi Gazetede yayımlanan 2006-2010 dönemi Eylem Planında yer alan Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Projesi ile devlet tarafından verilen tüm sosyal yardımların tek çatı altında toplanması, sosyal yardımlarla ilgili veri tabanlarının entegre edilerek hane halkı yaklaşımının geliştirilmesi, çeşitli sosyal yardım başvurularının elektronik kanallardan yapılabilmesi, özürlüler veri tabanı da dahil olmak üzere veri tabanları arasında bilgi paylaşımı ve etkin denetimin sağlanması, sosyal yardım bilgilerinin bütüncül bir şekilde yönetilmesi ile sosyal yardım kararlarının etkinleşmesi ve daha adil kaynak dağıtımının sağlanması, vatandaşlara sosyal yardımlarla ilgili tüm bilgilerin tek noktadan ulaştırılması, sosyal yardım konusunda etkin yönlendirmenin yapılabilmesinin sağlanması ve oluşturulacak karar destek sistemi ile sosyal güvenlik politikalarının desteklenmesi öngörülüyor.


Bu sayfa 128 kez görüntülendi

     Top 10 Haberler

ZİYARETÇİ SAYACI
Ip Adresiniz : 35.168.110.128
Bugün Tekil : 38
Bugün Toplam : 48
Toplam Tekil : 236795
Şu An Bağlı :1